- Home
- Inspiratie
- (Opinie)artikelen, Blue Papers en Blogs
- Dialoog over strategie rendeert
Dialoog over strategie rendeert
Tijdens de crisis prevaleren topdown gedreven strategieprocessen boven strategische dialogen. Maar wat is het meest geëigende strategieproces voor de wereld van na de crisis?
Leidt een strategische dialoog dan tot meer flexibiliteit, meer draagvlak en betere rendementen? Dit artikel geeft aan de hand van promotieonderzoek aan Nyenrode Business Universiteit antwoorden op deze vragen en geeft handvatten voor een strategische heroriëntatie op de wereld van morgen.
Strategieproces voor en na de crisis
De vraag naar de meest effectieve manier van strategiebepaling en de inrichting van dat proces leeft al vele jaren. Een belangrijke vraag daarbij is of een topdownbenadering betere resultaten oplevert dan een proces waarin een dialoog wordt aangegaan met meerdere mensen in lijn- en staffuncties. Onder druk van de crisis zijn veel bedrijven steeds meer de richting topdownbenaderingen opgeschoven.
Uit het Berenschot strategie trendonderzoek onder topmanagers uit het Nederlandse bedrijfsleven blijkt dat de keuze met betrekking tot de mate van participatie in het proces van strategieformulering verandert tijdens het verslechteren van de conjunctuur. Lees verder.
Meer informatie
Auteur(s)
Martijn Laar
Hendrik Jan Kaal
Titel
Dialoog over strategie rendeert
Strategievorming
Bron
Holland Management Review
(jan. 2010) nr. 133 - p. 57-65
Meer informatie
- Hendrik Jan Kaal

H.J. (Hendrik Jan) Kaal
(030) 291 6874 (secretariaat)
h.kaal@berenschot.nl - Martijn Laar

M. (Martijn) Laar
(030) 291 6874 (secretariaat)
m.laar@berenschot.nl
