Op 8, 9 en 10 april vond in de Jaarbeurs Utrecht het Zorg & ICT-event plaats, waar alles draaide om digitale zorgtransformatie. Het evenement bood een breed scala aan innovaties, die bijdragen aan het verlagen van administratieve lasten, het verlichten van personeelstekorten en het verbeteren van de kwaliteit van zorg.
In een gezamenlijke stand van Berenschot en onze IT-partner Yarado lieten we bezoekers kennismaken met Elly, onze digitale zorgassistent. Elly combineert Robotic Process Automation (RPA) met administratieve procesoptimalisatie (AP) en wordt inmiddels succesvol ingezet bij diverse zorginstellingen. Door routinematige administratieve taken over te nemen, creëert Elly ruimte voor zorgverleners om zich te richten op wat echt telt: directe patiëntenzorg.
Naast praktische toepassingen als Elly was er bij Zorg & ICT 2025 ook ruimte voor bredere thema’s zoals databeschikbaarheid, kunstmatige intelligentie, cybersecurity en zorg op afstand. Opvallend was de aandacht voor FemTech en slimme hr-oplossingen, die de toenemende rol van technologie in zowel patiëntenzorg als personeelsbeleid onderstrepen.
De zorg van morgen
De zorg van morgen vraagt om samenwerking tussen mens en technologie. Niet als doel op zich, maar als middel om zorg persoonlijker, efficiënter en duurzamer te maken. De inzichten en oplossingen die tijdens Zorg & ICT 2025 zijn gedeeld, laten zien dat de toekomst van de zorg vandaag al begint.
Meer weten over de inzichten en ontwikkelingen die tijdens het event zijn gedeeld? Lees dan hier het volledige artikel.