Als directievoorzitter van Berenschot Groep B.V. is het mijn eerste taak om ons bureau relevant te laten blijven voor opdrachtgevers, medewerkers en overige stakeholders. En dat betekent voor mij continu innoveren, veranderen en verbeteren. Naast bestuurder ben ik adviseur en bij een aantal ondernemingen toezichthouder; het is mijn passie om waarde toe te voegen aan organisaties vanuit de verschillende rollen die ik mag vervullen. Mede dankzij die verschillende rollen heb ik ervaring met governance in diverse vormen, zowel in one tier als two tier boards, Rijnlandse en Angelsaksische modellen, het publieke en het private domein. Net als iedere Berenschot adviseur ben ik nieuwsgierig, eigenwijs en behept met een grote passie voor opdrachtgevers. Mijn stijl is open en direct, met substantie als basis voor relevantie. Dit vraagt een krachtige mix van feiten, harde data en grondige onderbouwing enerzijds, met creatieve en menselijke kwaliteit anderzijds.
Berenschot laat organisaties beter functioneren. Vanuit mijn bedrijfskundige achtergrond kijk ik integraal en bij voorkeur multidisciplinair naar vraagstukken, omdat verrassende en vernieuwende oplossingen vaak vanuit onverwachte invalshoeken komen. Ik ben implementatiegericht en zoek aanpakken die tot praktische uitkomsten leiden. Waar de technologie voortschrijdt, wordt de menselijke bijdrage alleen maar belangrijker. De balans tussen hard en zacht, tussen gelijk hebben en gelijk krijgen, is crucialer dan ooit. Maar bouwen aan een organisatie vanuit visie en positieve energie blijft gelukkig onverminderd belangrijk.
Bij Berenschot wordt dedicated aandacht besteed aan duurzame inzet op diversiteit en inclusie. En met reden. “’Practice what you preach’. Inclusie en diversiteit zijn super belangrijk voor Berenschot. In onze missie hebben we niet voor niets staan dat we economische en maatschappelijke waarde creëren. Dat doe je het best door met beide benen in de samenleving te staan en een afspiegeling te zijn van die samenleving die je probeert te verbeteren met adviezen.
Berenschot is de tweede beste dienstverlener in de sector Advocatuur, Accountancy & Management consultancy. Dat blijkt uit de MT500 van 2019, het jaarlijkse onderzoek in opdracht van Management Team. In de totaallijst, waarin bedrijven uit alle sectoren worden meegenomen, staat Berenschot op een mooie 61e plek.
Op 10 december 2020 ondertekende Hans van der Molen, directievoorzitter Berenschot Groep BV, het Charter Diversiteit. Met deze ondertekening onderstreept Berenschot haar doelstelling om een nog meer diverse en inclusievere organisatie te worden.
13 juni 2019 publiceerde Berenschot de jaarcijfers over 2018. Die zijn in alle opzichten positief: de netto-omzet steeg vorig jaar met 7% naar € 45,5 miljoen en het operationele resultaat voor belasting kwam in 2018 uit op € 1,6 miljoen (break-even in 2017). Ook 2019 kende een goede start: de omzet in de eerste vijf maanden was 10% hoger dan dezelfde periode vorig jaar en het resultaat is ruim verdubbeld.
Per 8 september treedt Hans van der Molen, directievoorzitter Berenschot, aan als nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (het CCV). Hij volgt Wim Ruijgrok op, die per die datum aftreedt vanwege het bereiken van de maximale zittingstermijn.
Samen met de HAN University of Applied Sciences organiseren we een online event, waarin u kennismaakt met inzichten in de toekomst van werk vanuit Japans en Nederlands perspectief.